Edwardsburg Middle School honor roll
Published 11:46 am Friday, April 25, 2014
SIXTH GRADE
principal’s list 4.00
Delaney Baker
Mallory Barnosky
Bryce Blue
Courtney Bogunia
Alyssa Bollinger
Anthony Castelucci
Anna Cleveland
Hannah Coles
Patrick Comden
Madison Coryn
Ryan Drew
Aubrey Eberlein
Samuel Fish
Mcguire Gaideski
Kyle Garber
Sophia Georgeoff
Marie Gruver
Antony Guarino
Nathan Gustafson
Jocelyn Hack
Dillon Hursh
Allison Ianello
Shelby Ison
Isabella Jackson
Lynnea Jacobson
Evan Johnson
Faith Jones
Silas Krueger
Sadie Kunze
JoDee Lambert
Madeleine LaPierre
Noah Layher
Jack Leman
Brenna Lewis
Ashley Low
Mason Marazita
Sophia Mick
Conner Nelson
Grace Orpurt
Olivia Paulus
Madisyn Philpot
Taylor Pitt
Joshua Priebe
Jayna Rodgers
Brodie Sallee
Colby Sidenbender
Kerith Spake
Zachary Strycker
Kayla Sutton
Aaron Toms
Madison Watchorn
Sophia Whittaker
Nolan Wright
Caitlin Wyant
Caitlin Ziesmer
Honor Roll 3.99-3.30
Jazmyne Belle-Campbell
Jessica Boeker
Chandler Bolenbaugh
Haley Bowman
Maddison Brady
Hannah Brown
Madisen Burger
Cayden Calhoun
Evan Carter
Cody Closson
Luminita Colassaco
Brendan Covyeou
Logan Cox
Mathew Cox
Dyllan Devoe
Dacey Divane
Brianna Dixon
Ravin Donoho
Daniel Doyle
Connor Dudlak
Caitlin Esarey
Brooke Fawcett
Cameron Flanery
Makenna Fonseca
Savanah Gray
Madison Hall
Margaret Harris
Gavin Herbert
Cole Hoven
Evan Hunsberger
Emma Hurley
Skyler Johnson
Taylor Kendall
Chaise Kennedy
Gretchen Klinger
Gracie Larey
Joshua Lee
Brendan Leniski
Vanessa Mayou
Samantha McCollough
Jack McElwee
Bailey McGivern
Khynin Mcleish
Brooklynn McNeeley
Kyra Miller
Avery Mitchell
Threcia Morabe
Michael Moran
Harrison Nadai
Samantha Papczynski
Te’a Parcel
Devin Pethick
Lenaya Pillado
Aleia Pompey
Jacob Reece
Celeste Reed
Zoe Roark
Jacob Robertson
Khate Rondina
Jeanine Rowe
Summer Savage
McKenna Shoupe
Nicholas Sibley
Ashley Smith
Graciana Smith
Juve Soto
Alexis Stacy
Alexis Swihart
Cameron Thompson
Rachael Toney
Makayla Tramble
Michael Trout
Caitlin Trovatore
Braden Waggoner
Trinity Ward
Elizabeth Whitehead
Maxwell Wimberley
Emilee Winner
Emily Winzeler
Madeline Young
Honorable Mention 3.29-3.00
Loryn Bartley
Brayden Burgess
Erica Cruz
Chancellor Ferrel
Salina Gary
Ethan Griffin
Christopher Guernsey
Derek Hess
Alec Jones
Kathryn King
McKenzie Lowrance
Dalton Payne
Mia Sipe
Joshua Thiel
Noah Tinkham
Kiana Troyer
Treyton Wallick
SEVENTH GRADE
Grade Principal’s List 4.00
Claire Alby
Bailey Anson
Kristina Bellaire
Elizabeth Brown
Margaret Brown
Olivia Brunner
Abigail Burnett
Amber Davis
Carli Derda
Edyn Dischler
Dakota Emerson
Caden Goggins
Madeline Gordon
Noah Guernsey
Katherine Harr
Colin Hochstetler
Anna Hull
Lyndi Hurt
Rylee Jay
Ian Judd
Skyler Leach
Alyssa Madison
Sabrina Mansell
Kristin Maret
Katie McAnarney
Jenna McClellan
Ella Merrill
Ashley Pion
Natalie Rarick
Serena Rems
Chase Sager
Kara Shrider
Jarod Siguenza
Parker Szlanfucht
Jarrett Tighe
Madison Troyer
Ian Wagner
Sydney Weaver
Honor Roll 3.99-3.30
Cody Adkins
Brooke Allen
Braden Balding
Brooklyn Bays
Collin Bohn
Carlee Burger
Noah Carrico
Corinne Cogdell
Parker Coles
Adam Covert
Gabriel Detweiler
Brock Eaves
Lucas Edwards
Alexandria Elkins
Kameli Eslick
Merick Evans
Aliyah Farhan
Jenna Friend
Megan Gallagher
Kaylee Groulx
Janessa Guffey
Dylan Hartline
Tre’ Harvey
Samantha Henderson
Jared Hendricks
Tori Hoffman
Catlyn Hudgen
Mikia Jankoviak
David Kanczuzewski
Elise Karaman
Benjamin Kraus
Sydney Kujawski
Louis LaPierre
Megan Lehman
Haley Lindsley-Duchac
Spencer Marchant
Dylan McColley
Joshua McMann
Jacob Mendenhall
Erin Montgomery
McKinley Nadai
Cloey Noles
Madelyn Nugent
Sydney O’Brien
Chance Owens
Zoe Pegura
Janie Probst
Lauren Quigg
Alexis Raab
Jessica Robbins
Madison Robinson
Rhyana Romine
Layla Rosales
Frances Sandefur
Charles Schenk
Justin Scott
Nicholas Scritchfield
Jonah Sibley
Madeline Solkey
Carson Stanage
Jake Stewart
Travis Straughn
Cloey Strawderman
Michael Tatay
Nicholas Vanderheyden
Grace VanKirk
Grace VanOverberghe
Jaliegh Walker
Jack Whitcomb
Gabriel Wiese
Austin Williams
Gracelyn Wilson
Ivie Winings
Alexis Wiskotoni
Kaitlyn Zarycki
Honorable Mention 3.29-3.00
Marshall Carlton
Gracie Cartwright
Bailee Domer
Ryan Downer
Ellie Gagnon
Theodore Gelfand
Gavin Golba
Faith Johnson
Paige Knisley
Dawson Krah
Nathan Krupp
Olivia Lary
MaKenzie Maynard
Kelsey Monroe
Elzabeth Ojeda
Oliva Raines
Fizah Rehman
Michaela Rider
Cameron Salguero
Alexander Smith
Margaret Solkey
Roberto Soto
Delaney Stacey
Carly Tittle
David Weglowski
Broderick Woods
EIGHTH GRADE
Principal’s List 4.00
Blake Anderson
Amber Barnosky
Caitlyn Bogunia
Nicholas Bradley
Kailee Claire
Robert Clark
Cameron Cleveland
David Doyle
Emerson Edman
Collin Esarey
Matthew Hepler
Miranda Hurley
Austin Hurt
Kaitlyn Kanaby
Ann Marks
Ryan Pabreza
Ava Padgett
Zachary Priebe
Allison Rakowski
Courtney Ryker
Madison Rzepka
Sarah Scheretie
Jasmine Sindelar
Cecilia Smith
Luke Smous
Brandon Strickland
Jacob Withers
Honor Roll 3.99-3.30
Leland Ackerson
Hannah Ahmed
Jacob Andrina
Benjamin Anson
Brittany Backus
Miranda Bailey
Hunter Bedell
Kaia Black
Raegan Blue
Brianna Brabham
Landen Cebra
Alexis Clark
Cole Clark
Michael Clark
Isabelle Closson
Caleb Detweiler
Josephine Diaco
Dylan Duke
Makayla Floor
Taylor Gagnon
Zoe Gagnon
Cameron Garber
Matthew Gremaux
Christopher Griffin
Shelby Guarino
Hailee Hebard
Drew Horn
Logan Jellison
Audrey Johnson
Ian Johnson
Austin Jordon
Bradon Krah
Megan Lee
Taylor Majewski
Alexa Markel
Cullen Mcintee
Jacob McKibbin
Austin McMahon
Gavin Mcnaughton
Kylie Meek
Makayla Metcalf
Greyson Meyers
Nathan Miller
Marissa Moore
William Morris
Kori Nelson
Conor Nunan
Aiden O’Day
Garett Orpurt
Alec Overmyer
Jordan Pendleton
Chelsea Philpot
Joseph Prickrell
Santana Piedra
Devin Pulling
Luca Ravosa
Kaitlyn Rayle
Britni Rose
Brian Russ
Natalie Ryan
Eladio Sandefur
Sarah Shafer
Kyle Shrider
Cameron E Smith
Cameron R Smith
Nathan Smith
Haven Stohler
Shae Szalewski
Jordan Tighe
McKenna Tinkham
Kara Tredway
Makayla Trout
Courtney VanBelle
Kaelle Vernon
Lexton Wagner
Hope Walls
Abigail Watchorn
Johnna Welch
Erzsebet Widman
Kailyn Yonker
Cian-Kyler Young
Lucy Young
Honorable
Mention 3.29-3.00
Merlin Colassaco
Nicolas Colon
Emilee Crider
Grace Davis
Daphne Dosmann
Zachary Edwards
James Esler
Aiyana Gary
Jason Gayosso
James Hartman
John Hudak
Hannah Ison
Josiah Jankoviak
Rayven Jarvis
Jacob Lutz
Jacob Mccoullough
Yessenia Merrill
Braden Myers
Stephen Pontius
Ashley Qualls
Marisa Ramos
Evan Ring
Saydi Shaw
Noah Stempihar
Layne Tinkham
Isaac Toms
Adam Tredway
Madison Tucker
John Wegner
Dylan Wright